Pytania i odpowiedzi

1Jaki jest koszt wykonania strony internetowej?
Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, bez poznania szczegółowych wymagań dot. konkretnego projektu. Każdy projekt realizowany jest indywidualnie i zawsze dostosowany do potrzeb konkretnej branży i wymagań klienta. Ceny prostych stron wizytówek rozpoczynają się już od kwot rzędu kilkuset złotych. Szczegółowa darmowa wycena projektu, możliwa jest do przekazania po rozpoznaniu potrzeb klienta.
2Jaką technologię dla swojej strony internetowej powinienem wybrać?
W zależności od Twoich potrzeb i budżetu dobierzemy odpowiednią technologię dla Twojego projektu. W przypadku chęci zachowania równowagi pomiędzy jakością i ceną zazwyczaj dobrym pomysłem na początek jest platforma Wordpress.
3Mam już stronę internetową - co dalej?
Świetnie, skontaktuj się z nami w celu przeprowadzenia bezpłatnego audytu. Wtedy zaproponujemy Ci rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.
4Co potrzebuję, aby mieć własną stronę internetową?
Abyśmy mogli stworzyć dla Ciebie stronę, w zasadzie potrzebujesz tylko pomysłu. Po zrealizowaniu projektu potrzebna będzie domena oraz serwer. Jeśli ich nie posiadasz - nie martw się - pomożemy w ich doborze, zakupie i konfiguracji.
5Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?
Jednym z podstawowych kosztów utrzymania strony internetowej zaliczamy serwer oraz domenę. Średni koszt roczny serwera i domeny to około 300 zł. Wszelkie modyfikacje i aktualizacje strony to dodatkowe koszty, które są zmienne w zależności od zakresu prac.
6Ile trwa tworzenie strony internetowej?
W zależności od złożoności projektu czas realizacji może wynosić od kilku dni do kilku tygodni.
7Czy będę mógł samodzielnie aktualizować/modyfikować stronę?
Tak, zawsze tworzymy strony w sposób umożliwiający łatwą, samodzielną edycję treści - grafik, tekstów, ikon w późniejszym czasie, bez konieczności angażowania programisty.
8Co to jest SEO?
Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych – edycja kodu źródłowego serwisu internetowego, która ma za zadanie dostosować go do wymogów wyszukiwarek internetowych oraz wyeliminować błędy techniczne powodujące problemy z poprawnym funkcjonowaniem i indeksowaniem strony internetowej przez roboty sieciowe.
9Co to jest responsywność?
Responsywność, czyli Responsive Web Design, inaczej RWD, to praktyka tworzenia witryn, które automatycznie dostosowują się do rozmiaru ekranu urządzenia, z którego korzysta użytkownik. Responsywna strona internetowa to taka, która wyświetla się prawidłowo i jest łatwa w obsłudze zarówno na smartfonie i tablecie, jak i na komputerze stacjonarnym.